Anasayfa / Genel / PARTİZAN: ANMALARA ÇAĞRI!

PARTİZAN: ANMALARA ÇAĞRI!

 

Değerli Dostlar, Yoldaşlar;

Partimiz 1978’de gerçekleştirdiği 1. Konferansı’nda, ocak ayının son haftasını “Parti ve Devrim Şehitleri Haftası” ilan etmiştir. Enternasyonal proletaryanın büyük ustası Lenin, Alman komünist önderler Rosa Luxemburg ve Karl Liebknecht, TKP Kurucusu Mustafa Suphi ve 14 yoldaşı, partimizin ilk şehidi Meral Yakar ve Ali Haydar Yıldız daha sonrasında Atilla Özkan, ocak ayı içinde şehit düşmüşlerdir. Partimizin kurucu önderi İbrahim Kaypakkaya da bu ay içinde düşmana esir düşmüştür.

Tüm bu gerçeklere dayanarak TKP/ML, ocak ayının son haftasını Parti ve Devrim Şehitleri Haftası olarak kararlaştırmıştır.

Mustafa Suphiler’den Mahir’e, Deniz’e ve komünist önderimiz İbrahim Kaypakkaya’ya…

Devrim bir alt-üst oluş, yıkım ve inşa sürecidir. Vartinik’ten Mercanlar’a tarihi kanla yazanlar devrim yolunun bu gerçekliğine işaret etmişlerdir.

Bu tarihi kesitte partimiz onlarca kadro, yüzlerce üye ve militanını ölümsüzlüğe uğurladı. Son üç yılda 25 yoldaşımızı kaybettik. Cengiz İçli’den Yetiş Yanlızlar’a, Hasret’ten Gül Kaya’ya ve son olarak da Mercanlar’da düşmana karşı direniş destanı yazan altı yoldaşımıza…

Tarihte zorun rolü, devrimci şiddetin meşruluğu ve silahlı mücadelenin geçerli olduğu ülkemiz coğrafyasında silah elde toprağa düşenlerden KCK Yürütme Konseyi Üyesi Zeki Şengalli, PKK MK Üyesi İbrahim Çoban(Mahir Atakan) ve yine MKP’den Yılmaz Kes ve yoldaşları, MLKP’den Hüseyin Akçiçek (Alişer Deniz), DHKP-C savaşçıları Kenan Günyel, Mustafa Doğru, DKP/BÖG’den Aziz Güler, Ulaş Bayraktaroğlu (Mehmet Kurnaz), Gökhan Taşyakan (Ulaş Adalı), MLSPB savaşçısı Mahir Arpaçay, TKEP/L’den Sinan Ateş ile Rojava, Şengal ve Efrin’de ateş geçitlerinde şehit düşen tüm ölümsüzleşenlerimiz için…

Özgürlük marşlarının söylendiği devrim yürüyüşümüz Demokratik Halk Devrimi, sosyalizm ve yüce komünizm davasına kadar sürecektir.

Bu anlamda parti ve devrim şehitlerini anacağımız etkinliğe siz değerli dostlarımızı davet ediyoruz.

  • Şan Olsun Devrim Ve Komünizm Mücadelesi İçin Dövüşenlere, Düşenlere!
  • Parti ve Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

PARTİZAN