Anasayfa / Güncel / KAYPAKKAYA EĞİTİM KAMPI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KAYPAKKAYA EĞİTİM KAMPI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Partizan Avrupa, komünist önder Kaypakkaya’nın doğumunun 70. Katledilişinin 46. yılında yürütülecek kampanyaya dair “Kaypakkaya Eğitim Kampı“ gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta sonu 2 günlük olarak gerçekleştirilen kampta “Doğumunun 70. yılı, Katledilişinin 46. Yılında Kurduğu Proletarya Partisi  TKP/ML ve Kaypakkaya Devrimin Manifestosudur!“ şiarıyla sunumlar yapılarak tartışmalar yürütüldü.

3 aylık bir süreçte ele alınacak kampanyaya dair ( panel,gece vb.) çalışmaların planlamaları yapıldı.

Kamp, 2 Şubat 2011’de sonsuzluğa uğurlanan 5 kızıl karanfil şahsında; parti, devrim ve komünizm şehitleri anısına saygı duruşuyla başladı.

Yapılan teorik çalışma ve Kaypakkaya yoldaşın kavranmasına yönelik tartışmaların yanı sıra, güncel politik gelişmeler ve 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Partizan’ın seçim tavrının kavranılması ve buna yönelik Avrupa’da sürdülecek faaliyetler de ele alınarak bir dizi tartışma yürütüldü.

Kaypakkaya’nın Devrimci Pratiği ile Kaypakkaya’nın Devrimci Yöntemi başlıklarında gerçekleştirilen eğitim çalışmalarında Kaypakkaya’nın görüşlerinin dayandığı tarihsel, felsefi ve siyasal arkaplan incelenerek bu temelde karşılıklı canlı tartışmalar yürütüldü.